3 rzeczy, które musisz pamiętać o pielęgnacji trawnika

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 powodów, dla których warto posadzić trawę nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 powodów, dla których warto posadzić trawę należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przygotowując swój przydomowy ogród będzie trzeba zwrócić uwagę na to w jakiej formule zostanie on skonstruowany. Jednak praktycznie w każdym przypadku w grę wchodzić będzie jakiś trawnik. Część zieleni, która będzie pozbawiona innych roślin również będzie z naszej strony wymagała odpowiedniej dbałości i staranności, ponieważ od tych wykonywanych zabiegów będzie zależało czy ostatecznie uda się stworzyć faktycznie miejsce, które będzie stanowiło azyl i miejsce wypoczynku. Wiele osób zastanawia się jak trzeba dbać o trawnik, co będzie najważniejsze, by faktycznie pielęgnacja trawnika była skuteczna.

Jak zadbać o trawnik, by sie doskonale prezentował?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się stosunkowo prosta. Może być to nieco zaskakujące, ale faktycznie trawa jest dość wymagająca, dlatego odpowiednie dbanie o trawnik będzie bardzo istotne i jest taką rzeczą, której nie powinniśmy lekceważyć. Skorzystajcie więc z trzech naszych podpowiedzi.

Zadbaj o nawożenie trawnika

Każdy kto chce dobrze zadbać o swój trawnik powinien pamiętać, że ważne będzie jego nawożenie. Można do tego używać specjalnej mieszanki, która będzie miała azot, fosfor i potas. Nawóz rozsypujemy równomiernie na trawniku. Można robić to ręcznie, albo korzystać ze specjalnych urządzeń, które mają temu służyć. Po tym jak nałożymy nawóz będzie trzeba zadbać o podlewanie, tak by mógł się on rozpuścić i tym samym składniki mineralne będą miały okazję dostać się do gleby i ostatecznie odżywić mogą trawę, dbając równiez o to, by nie doszło do oparzenia ze względu na dużą ilość składników mineralnych.

Koszenie oraz usuwanie chwastów

Bardzo duże znaczenie dla tego jak trawnik będzie wyglądał ma między innymi jego regularne koszenie i usuwanie chwastów. Koszenie będzie decydować o tym, że trawa naturalnie się zagęszcza i uzyskany efekt faktycznie może być wyjątkowy. Jednak trzeba przy tym pamiętać, by to koszenie nie było zbyt niskie, bo wtedy okaże się niekorzystne. Chwasty najlepiej usuwać od razu jak tylko się je zauważy używając do tego specjalnego sprzętu, który będzie w stanie usuwać chwast razem z korzeniami.

Aeracja trawnika

Jeśli będzie widać, że na trawniku pojawiają się kałużę i nie jest on jednolity pod kątem koloru to znak, że będzie trzeba zadbać o napowietrzenie. Taki zabieg warto zrobić również profilaktycznie raz w roku po pierwszym koszeniu. Aeracja wykonywana jest wczesną wiosną, można to zrobić specjalnym sprzętem albo też używając ogrodowych wideł, bądź nawet butów z kolcami.

Artykuł powstał przy współpracy z naszogrodniczy.pl

Jak sprawdzić swój znak zodiaku?

Finanse i kariera

Monstera a zwierzęta

Dom i gotowanie

Monstera – jak o nią dbać w domu?

Dom i gotowanie