5 powodów, dla których warto posadzić trawę

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 powodów, dla których warto posadzić trawę nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 powodów, dla których warto posadzić trawę należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Budując dom lub kupując mieszkanie z tarasem, pojawia się pytanie o trawnik. Istnieje wiele powodów, dla których warto posadzić trawę przed domem. Obok względów estetycznych, warto wspomnieć o ekologii i ochronie środowiska naturalnego. Zielony trawnik lepiej kumuluje wilgoć w glebie niż kostka czy inne elementy zagospodarowania terenu. Sadząc trawę można latem odetchnąć na łonie natury i przyczynić się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Trawnik jest też znacznie tańszy niż np. kostka brukowa lub zakup paneli na taras. Poniżej znajduje się 5 najczęściej wymienianych, pozytywnych aspektów sadzenia trawy.

Estetyczny trawnik ozdobą domu i ogrodu

Dzięki specjalistycznym mieszankom nasion na trawnik, można z łatwością uzyskać efekt pięknej murawy przed domem. Istnieje wiele odmian traw, a każdy znajdzie tą, która najlepiej będzie wyglądała na posesji. Elegancko przystrzyżona, równa trawa sprawia, że dom lub mieszkanie z tarasem, wyglądają niczym na zdjęciach z folderu. To właśnie względy estetyczne decydują o wyborze trawnika zamiast np. położenia kostki brukowej. Ozdobne gatunki traw pomagają uzyskać upragniony efekt stylowego ogrodu. Zieleń trawnika doskonale współgra z elewacją domu lub mieszkania.

Szybkie i tanie urządzanie trawnika

Cena odgrywa ważną rolę przy wyborze trawy. Przygotowanie ziemi, zakup nasion, a następnie ich zasianie, jest znacznie tańsze niż projektowanie powierzchni brukowych. Położenie kostki lub inne metody zagospodarowania terenu wokół domu, często wymagają odpowiednich zezwoleń z urzędu. To też dodatkowy koszt. Trawę można zasiać samodzielnie. Pielęgnacja trawnika również nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego trawnik uważany jest niezmiennie za tani i ekonomiczny sposób zagospodarowania posesji.

Trawa a dbanie o środowisko naturalne

Miłośnicy przyrody stawiają na naturalne rozwiązania. Zielony trawnik to ekologiczny wybór. Dzięki połaciom trawy przed domem i w ogrodzie, można zmniejszyć efekt szkodliwego promieniowania słonecznego. Trawa zapobiega suszy. Dlatego w wielu miastach nastąpił trend nie koszenia traw. Wybór odpowiednich nasion pozwala dostosować trawnik do warunków panujących na działce. Można zdecydować się na trawnik całoroczny, odporny na suszę i mrozy.

Zielona trawa relaksuje

Wśród 5 powodów, dla których warto sadzić trawę, znajduje się ten mniej oczywisty. Trawa o zielonym, intensywnym zabarwieniu wpływa pozytywnie na odpoczynek po pracy. Trudno wyobrazić sobie lepszy relaks niż spotkanie ze znajomymi na grillu, na zielonej trawie. Zielony odcień trawnika to najlepsze lekarstwo na codzienny stres. Zatem z troski o swoje dobre samopoczucie, warto sadzić trawę.

Murawa w formie trawnika jako prywatne boisko

Trawnik może mieć formę murawy. Specjalna trawa do własnego boiska to propozycja nie tylko dla fanów piłki nożnej. Wystarczy dobrać właściwą mieszankę do murawy i uzyska się odporny na ścieranie trawnik. Lekko przystrzyżona, zbita trawa zapewni świetną zabawę amatorom sportu.

Artykuł powstał przy współpracy z naszogrodniczy.pl

Jak sprawdzić swój znak zodiaku?

Finanse i kariera

Monstera a zwierzęta

Dom i gotowanie

Monstera – jak o nią dbać w domu?

Dom i gotowanie