Co dają uprawnienia G1?

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 powodów, dla których warto posadzić trawę nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 powodów, dla których warto posadzić trawę należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wszelkie dodatkowe umiejętności, a co najważniejsze uprawnienia poparte certyfikowanym egzaminem bądź szkoleniem, są bardzo mile widziane przez pracodawców. W branży elektrycznej i energetycznej przeważnie przychodzi ten moment, w którym przystąpimy do szkoleń, które mają na celu rozwijać naszą wiedzę z danego kierunku.

Szkolenia dla elektryków

Będąc elektrykiem, najczęściej decydujemy się na szkolenia, dzięki którym uzyskamy uprawnienia G1. Warto zaznaczyć, że wyróżniamy różnego rodzaju uprawnienia w zależności od specjalizacji:

  1. uprawnienia G1 odnoszą się do grupy elektrycznej,
  2. G2 dotyczą grupy cieplnej, energetycznej,
  3. natomiast G3 skierowane są do osób z grupy gazowej.

A więc co dają uprawnienia G1 w rzeczywistości? W zasadzie dzięki uprawnieniom G1 otrzymujemy możliwość wszelkiego rodzaju obsługi, konserwacji, remontu i montażu w zakresie instalacji elektrycznych. Oprócz tego otrzymujemy również uprawnienia z zakresu kontrolno-pomiarowych.

Warto wiedzieć, że uprawnienia G1 dają możliwość pracy przy urządzeniach, sieciach oraz instalacjach o napięciu nie wyższym niż 1 kV oraz o napięciu znamionowym powyżej 1 kV.

Wymagania dla kandydata szkolenia na uprawnienia G1

Osobą przystępującą do zdobycia uprawnień G1 może być każda osoba, która wykonuje bądź zamierza wykonywać zadania związane np. z obsługą urządzeń, instalacji bądź sieci elektrycznych, które w efekcie tego wytwarzają, przetwarzają, przesyłają oraz zużywają energię elektryczną.

Natomiast aby uzyskać uprawnienia G1 tak naprawdę nie trzeba spełniać wysokich wymogów. Wg przepisów wymagane jest jedynie ukończenie 18 roku życia minimum w dzień przystąpienia do egzaminu oraz posiadanie wykształcenia podstawowego. Tak niskie wymagania sprawiają, że jest dobra opcja szkoleń dla każdego, kto chce poprawić swoje kompetencje w tej dziedzinie.

Pozostałe informacje o uprawnieniach G1

Jedną z ważniejszych informacji, którą warto wiedzieć jest fakt, że uprawnienia elektryczne G1 nie są wydawane bezterminowo. Oznacza to, że musimy je odnawiać co 5 lat. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenia, aby każda osoba z uprawnieniami była na bieżąco z aktualnościami oraz zmianami z zakresu elektryki.

Uprawnienia zdobywa się po pozytywnym zaliczeniu egzaminu państwowego. Egzamin poprzedzony jest stosownym szkoleniem.

Specjalne kurs przygotowujący do egzaminu państwowego z reguły odbywa się w ciągu jednego dnia. Szkolenie odbywa się z reguły na zasadzie wykładu, który najczęściej jest uzupełniany specjalną prezentacją multimedialną.

Kończąc pomyślnie egzamin państwowy otrzymujemy kwalifikacje zarówno z zakresu eksploatacji (E) jak i dozoru (D).

Jak sprawdzić swój znak zodiaku?

Finanse i kariera

Monstera a zwierzęta

Dom i gotowanie

Monstera – jak o nią dbać w domu?

Dom i gotowanie