Jak napisać anonimowy mail? Przydatne porady

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 powodów, dla których warto posadzić trawę nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 powodów, dla których warto posadzić trawę należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło wrzucić nie podpisany list do skrzynki przy drzwiach wyjściowych i było się anonimowym nadawcom. Dzisiaj wystarczy usiąść przed komputerem i napisać wiadomość mailową. Zobacz jak napisać anonimowy e-mail?

Dzięki pewnym rozwiązaniom możesz całkowicie bezpiecznie i anonimowo wysyłać maile. Pamiętaj, że twoja prawdziwa tożsamość jest cały czas śledzona nie tylko przez usługi i serwisy z których korzystasz oraz się logujesz, ale również agencje rządowe i inne organy wychwytywania takich informacji. Ten poradnik pomoże Ci przedsięwziąć wszystkie możliwości, aby stać się anonimowy.

Jak napisać anonimowy mail – stwórz przestrzeń

Wyznacz na swoim komputerze cyfrową przestrzeń do wykonywania anonimowych działań. W takim przypadku prawdziwa tożsamość nie będzie miała możliwości połączenia się z tą anonimową. Oto kilka sposób na osiągniecie anonimowości:

  • Zainstaluj przeglądarkę TOR – To zmodyfikowana przeglądarka Firefox, która łączy się z węzłami sieciowymi za pomocą onion routing. Co to oznacza? Ruch sieciowy w tym przypadku przechodzi przez wcześniej wspomniane węzły, dzięki czemu odbiorca widzi tylko ten ostatni. W taki sposób ukrywamy swoją internetową tożsamość czyli IP naszej sieci.
  • Możesz kupić osobny laptop bądź komputer do przeprowadzania anonimowych działań. Taki sprzęt najlepiej kupić za gotówkę, aby w banku nie istniała transakcja zakupu. Modele z   systemem operacyjnym jak Linux świetnie nadadzą się do takich operacji. Jeśli jednak chcesz używać sprzętu z Windows 10 musisz uruchomić system na lokalnym koncie. Wyłącz wszystkie programy śledzące pod czas konfiguracji i unikaj programu Cortan. Pamiętaj, aby na takim sprzęcie nie logować się na konta, które używasz na codzień. Po prostu unikaj gromadzenia jakichkolwiek informacji.

Jeśli chcesz wysłać anonimowy mail najlepiej jeśli nie będziesz tego robił u siebie w domu albo w pracy. Udaj się do pobliskiej kawiarni gdzie możesz skorzystać z publicznego Wi-Fi.

Jak napisać anonimowy mail – połącz się z siecią

Jeśli wykonałeś już wszystkie wcześniejsze punkty jesteś coraz bliżej napisania anonimowego e-maila. Teraz trzeba połączyć się z siecią za pomocą przeglądarki TOR, która umożliwia bezpieczne użytkowanie Internetu. Pamiętaj jednak, że ta przeglądarka działa tylko z aplikacjami, które są z nią połączone.

Jak napisać anonimowy mail – stwórz konto pocztowe

Istnieje wiele serwisów, które umożliwiają stworzenie anonimowej poczty np. Guerrilla Mail albo ProtonMail, który umożliwia posiadanie konta bez jakichkolwiek informacji użytkownika.

Jak sprawdzić swój znak zodiaku?

Finanse i kariera

Monstera a zwierzęta

Dom i gotowanie

Monstera – jak o nią dbać w domu?

Dom i gotowanie