Nazwa regionu:

Radom

Liczba ludności:

213 tyś.

Powierzchnia obszaru:

111 km²

Jak pielęgnować storczyki?

Storczyki to jedne z tych kwiatów, które najczęściej wybierane są do polskich domów. Przechadzając się ulicą na balkonach można zobaczyć właśnie je. Dlaczego tak jest? Jak je pielęgnować? I czy faktycznie należą one do kwiatów, o które trzeba specyficznie dbać? Na te pytania odpowiemy właśnie w tym artykule.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja storczyków?

Storczyki muszą mieć dobrze oświetlone miejsce, ale powinno to być  światło rozproszone. Gdy chcesz, aby ich miejsce było na parapecie wybierz okno od wschodu. Pamiętaj, chroń te kwiaty przed ostrym słońcem, one tego nie lubią. Podlewanie i wysoka wilgotność powietrza to istotna rzecz w ich prawidłowym rozwoju. Warto więc w pobliżu podłączyć nawilżacz powietrza, który zadba o prawidłowy stopień wilgotnego powietrza. Falenopsis to rodzaj storczyków, które mogą mieć wilgotność na poziomie 60% inne natomiast czują się dobrze w 70-80%. A jak podlewać storczyki? RZADKO, ALE DUŻĄ ILOŚCIĄ WODY NA RAZ. Wystarczy jeśli co 7 dni wstawisz pojemnik z kwiatami do wanny bądź zlew i obficie zlejesz wodą, która będzie miała temperaturę pokojową.

Ważne! Woda powinna być miękka, a korzenie nie mogą długo się moczyć.

Ostatnim aspektem pielęgnacji storczyków jest temperatura, w jakiej najlepiej się czują. Latem to temperatura 24C, a zimą około 18C. Jednak najlepiej na storczyki wpływa zmienna temperatura pomiędzy dniem, a nocą.

Jakie podłoże jest najlepsze dla storczyków?

Gleba do której będziemy wsadzać storczyki powinna być przewiewna, lekka i bardzo przepuszczalna. Świetnie nada się do nich mieszanka pokruszonej kory sosnowej, torf wysoki bądź mech torfowca, kawałki styropianu oraz węgiel drzewny.

Storczyki – cena i na co zwróć uwagę przy zakupie?

Wybierz roślinę, która nie będzie miała plam na liściach, a jej korzenie będą „jędrne”. Pąki kwiatowe nie mogą być zwiędłe, ponieważ często świadczy to o przesuszeniu bądź złej kondycji. Jeśli zastanawiasz się kupić storczyka ze wszystkimi rozwiniętymi kwiatami, a tylko z jednym wybierz tego drugiego. Storczyki to popularne rośliny, a więc dostać je można w każdym markecie sieciowym, kwiaciarnie i sklepie ogrodniczym w całkiem przystępnej cenie. Ceny wahają się między 20 a 80 złotych.

Sprawdź, też jak pielęgnować trawnik klikając w ten link https://porady.radom.pl/3-rzeczy-ktore-musisz-pamietac-o-pielegnacji-trawnika