Leczenie prądem – jaki rodzaj terapii wybrać

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 powodów, dla których warto posadzić trawę nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 powodów, dla których warto posadzić trawę należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Leczenie prądem to świetna terapia w wielu dolegliwościach. Choć brzmi to niezbyt ciekawie zdecydowanie wielu pacjentów uwielbia tego typu zabiegi i chętnie wracają do gabinetów. Sprawdź, która terapia prądem elektrycznym może być dla Ciebie.

Leczenie prądem – metody, które możesz wybrać

  1. Prądy Bernarda – metodę tą wykorzystuje się przede wszystkim do zmniejszenia obrzęku, bólu bądź poprawienia krążenia krwi. Wszystko polega na prostowaniu prądu sinusoidalnego typu MF, CP, DF, MM, LP i RS.
  2. Prądy Kotza – to rosyjska stymulacja polegająca na przerywanym prądzie przemiennym z częstotliwością około 2500Hz. Ten rodzaj leczenia prądem używa się do symulacji mięśni i zwiększenia ich siły wywołując skurcz tężcowy. Bardzo często używane w treningach wytrzymałościowych w sportowców.
  3. Galwanizacja – To zabieg z prądem stałym, który generowany jest przez aparat do terapii prądem. Prąd przepływa przez ciało pomiędzy dwiema elektrodami powodując zmianę pobudliwości tkanek nerwowo-mięśniowych i rozszerzanie naczyń krwionośnych. Świetnie sprawdza się do leczenia przewlekłych stanów zapalnych, choroby zwyrodnieniowej, nerwobólów i dyskopatii.
  4. Jonofreza – to prąd stały wprowadzany wraz z substancją leczniczą miejscowo. Wprowadzanie substancji odbywa się poprzez odpychanie jonów jednoimiennych. Stosuje się w przypadku chorób reumatycznych, nerwobóli czy neuralgii.
  5. Prądy Traberta – Głównym celem terapii jest leczenie przeciwbólowe oparte na bramce kontrolnej. Prąd ten powoduje drżenie mięśni zmniejszając ich napięcie. Stosuje się przy przewlekłych bólach mięśniowych czy wzmożonym napięciu mięśniowym.
  6. Prądy Tens– to przezskórna stymulacja nerwów. Jest jedną z najczęściej stosowanych terapii przy użyciu prądu używana w gabinetach rehabiliktacyjnych, jak i w domu. Prądy Tens polegają na transmitowaniu impulsów elektrycznych do nerwów za pomocą odpowiednich elektrod przyklejanych do ciała. Ta terapia nie leczy przyczyny bólu, ale jest skuteczna w jego uśmierzaniu. Jest to prosta i bezpieczna metoda radzenia sobie z bólem.

Przeciwwskazania dla leczenia prądem

Leczenie prądem nie można stosować w kilku przypadkach. Przeciwwskazanie jest posiadanie implantów, rozrusznika serca, endoprotezy, nowotworu, zatory, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia rytmu serca, ciąża oraz zaburzenia czucia, stany zapalne i ostre infekcje. Należy zawsze konsultować wszystko ze swoim lekarzem prowadzącym! Nie rób nigdy nic na własną rękę.

Zdobądź uprawnienia elektryczne i zapisz się na kurs SEP.

Jak sprawdzić swój znak zodiaku?

Finanse i kariera

Monstera a zwierzęta

Dom i gotowanie

Monstera – jak o nią dbać w domu?

Dom i gotowanie